Ознака: агенција „Спутник“

Вести Свет

Не сме против тоа што Македонија си го смени името, нам ни е сомнителен процесот

Сергеј Лавров, министер за надворешни работи на Руската федерација, изјави дека Москва не е против новото име на Македонија, туку има сомнеж околу легитимноста на целиот процес, пренесе агенцијата „Спутник“. […]