Ознака: Агим Исмаиловиќ

Вести

Обвинетиот во „Монструм“ приведен по бегството, го носат во затвор

Полицијата го приведе Агим Исмаиловиќ, еден од обвинетите во случајот „Монструм“, откако денеска судот на барање на обвинителството му одреди мерка притвор. -Лицето е обезбедено и ќе биде пренесено во […]