Ознака: агресија

Избор на уредникот

МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА поднесе барање за протест уредно. Полицијата брутално го спречи

Во видеово може да се види дека ќе се протестира против промената на името на Р. Македонија. Денеска блокадата насилно со над 200 полицајци беше спречена. Медиумите во државава кои […]

Живот

Ако јадете многу благо во младоста, на стари години може да ви се случи ОВА!

Британските истражувањата покажуваат дека децата кои секојдневно јадат слатки, се соочени со поголем ризик за појава на агресивно однесување на постара возраст.Во истражувањето во кое учествувале 17.500 лица, прв пат […]

Видео

КОШМАР ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Доберман ја зграпчил нивната ќерка. По неколку минути дознале страшна вистина!

Шарлота имала само 17 месеци кога нејзините родители посвоиле доберман и му го дале името Кан.Кучето од претходното семејство претрпело злоставување и било спасено во последен час. Меѓутоа, само 4 […]