Ознака: агрон буџаку

Вести

Агрон Буџаку е назначен за директор на Центарот за управување со кризи

Поранешниот македонски амбасадор во Франција, Агрон Буџаку, е назначен за нов директор на Центарот за управување со кризи. Тој доаѓа на местото на неговата сопартијка од ДУИ, досегашната директорка Сузана […]