Ознака: Адам Ланца

Црна хроника

Америка во хаос: Ученик планирал масакар во училиште!

Истиот ден кога во училиште во Конектикату 20 годинишник уби 20 деца и седум возрасни, во Оклахом е приведен 18-годишник кој планирал масакр во тамошното училиште. Ученик во едно средно […]