Ознака: Адан Туран

Меѓународен фудбал

Арда Туран ќе ја предводи Турција против Македонија

Репрезентацијата на Турција ќе игра против Македонија во Скопје во најсилен состав.Пријателскиот меч е закажан за 5. јуни, а за двете селекции е последна контрола пред квалификациските мечеви за настап […]