Ознака: Адебајор

Меѓународен фудбал

Адебајор се плаши да игра за Того

Високиот напаѓач на Того објасни за причината која не сака да игра за својата репрезентација на претстојниот Афрички Куп. Емануел Адебајор по терористичкиот напад во Ангола во 2010-тата година одлучи […]