Ознака: Адел повторно руши рекорди

Сцена

Адел уметница на годината на листата на Billboard

Британската музичарка Адел е прогласена за уметница на 2012 година според магазинот Billboard, а нејзиниот хит албум „21“ албум на годината според годишниот пресек на топ листите на овој американски […]