Ознака: Адел

Сцена

Адел богатството од 190 милиони долари го дели на половина со бившиот сопруг

Адел и Симон Конецки ги потпишаа документите за развод на бракот, пренесуваат британските медиуми. Популарните сопружници уште во април во 2019 година објавија дека веќе не живеат под ист покрив, […]

Сцена

По две години, Адел и Симон Конечки решија да го финализираат разводот: Јавноста е заинтересирана само за една работа – како ќе се поделат 140 милиони фунти стекнати во бракот!

Пејачката Адел (32) постигна договор за развод со нејзиниот поранешен сопруг Симон Конецки (46), пренесува Мирор. Таа достави еден куп пресуди до судот, а сето тоа се случи две години […]

Сцена

Адел ја откри тајната за неверојатната трансформација: Еве како успеала да ослабе

Пејачката Адел откри дека книгата за самодоверба ѝ помогнала да го направи најдобриот однос спрема сопственото тело. На Инстаграм ги објави кориците од книгата на Гленон Дојл Untamed: Stop Pleasing, […]

Здравје

“Ја испробав диетата што ја користела Адел да изгуби тежина. Сега и никогаш повеќе!”

Рејчел Мартин, новинарка за списанието „Body and Soul“, се обиде да ја држи таканаречената диета „Sirtfood“, со која пејачката Адел неодамна изгуби тежина и ја промени својата линија. Резултатите беа видливи, […]

Сцена

Личниот тренер на Адел откри 3 тајни со кои таа успеа да изгуби 50 килограми

Познатата пеачка Адел го шокира светот со само една фотографија! Таа на нејзините социјални мрежи се пофали со својот нов изглед за роденденот, а очигледно беше дека успеала да изгуби […]

Мода

Адел ја диктира модата: Овој фустан ќе биде летен тренд број 1!

Кога Адел ќе објави нешто на својот профил, целиот Интернет се крева на нозе. Пејачката по 6 месеца медиумски молк, конечно ги почести следбениците на Инстаграм со фотографија која собра […]

Сцена

Адел повторно шокираше со изгледот, нема да ја познаете

За нејзиниот физички изглед медиумите не престануваат да пишуваат. Пејачката Адел повторно ги шокираше обожавателите и колеги откако објави нова фотографија до својот роденден. На сликата јасно се гледа дека […]

Нега и убавина

 Чоколадото и виното се дозволени – Диетата со која Адел ослабе 45 килограми

Во последно време Адел привлекува најмногу внимание поради нејзината нова фигура. Наводно, пејачката следела план за исхрана со кој се губат дури 3,5 килограми неделно. Тренерот на Адел, Камила Годис, […]