Ознака: адем јашари

Вести

СДСМ за љубов на Албанците врши радикализација и демонизација: Тарчуловски бил воен злосторник, а Адем Јашари светец

Албанските гласови за СДСМ се злато вредни. Повредни од државата, безбедноста, народот, националниот идентитет. Толку вредат албанските гласови кои треба да му донесат влсат на СДСМ. А на патот до […]

Вести

Не се родил поголем предавник од Заев: Се откажа од својот народ и држава, од денес е активист на УЧК!

Не се родил поголем предавник од Зоран Заев на македонска почва веќе подолго времеВчеравечер на Арената „Филип Втори“ која другарите на Заев „Балистите“ ја прекрстија во арена „Адем Јашари“, лидерот […]

Македонски фудбал

ФОТО: Балистите ја прекрстија арената „Филип Втори“ во „Адем Јашари“!

Арената „Филип Втори“ е прекрстена во „Адем Јашари“, барем за навивачите на Шкендија.Во најавата за мечот од 3. квалификациско коло против Млада Болеслав во четврток, на официјалната страна на Балистите […]