Ознака: Адем Љајиќ

Меѓународен фудбал

Бешикташ демантира дека Адем Љајиќ е заразен од корона вирус

Турскиот клуб Бешикташ ја негира информацијата дека српскиот фудбалер Адем Љајиќ е во карантин поради сомнеж дека е заразен од корона вирусот. Медиумите во Италија јавија дека Љајиќ ќе го […]