Ознака: адем љаљиќ – трансфер

Меѓународен фудбал

Адем Љаљиќ во Милан, Јоветиќ во Реал Мадрид

Според информациите кои ги пласираат во јавноста одредени медиуми, се шпекулира дека екипата на Фиорентина сепак ќе остане без Адем Љаљиќ, кој не сака да го продолжи договорот, додека пак […]