Ознака: АДМИНИСТРАТОР

Вести

Уапсен е осомничен администратор на веб страница од дарквеб

Германската полиција уапсила наводен администратор од една веб страница од даркнетот, откако била извршена набавка на оружје за напад во шопинг центар во Минхен во 2016. година.30-годишниот осомничен е уапсен […]

Живот

Уапсен уште еден администратор на фаталната игра „Син кит“

Рускиот државјанин Илија Сидров (26) е упасен под сомнение дека стои зад играта „Син кит“ која се поврзува со самоубиство на близу 130 луѓе. Фаталната онлајн-игра што „залуде“ илјадници на […]