Ознака: Аднан Ертем

Вести

Канческа-Милевска оствари средба со турска делегација

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска се сретна со делегација од Република Турција предводена од директорот на Генералниот директорат на Вакафи, Аднан Ертем.Министерството за култура соопшти дека на средбата било […]