Ознака: Аднан Џафероски

Вести

Директорот на Дирекција за заштита и спасувaње: Па дај умрете веќе еднаш!

Директорот на Дирекцијата за заштита и спасување Аднан Џафероски, на својот Фејсбук профил напиша: Па дај умрете веќе еднаш јбг…! Само ако умрете, оваа сирота земја ќе може да преживее…

Вести

СДСМ наместо да се откаже, го награди Џафероски со место во ИО

Централниот одбор на СДСМ, вчера ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес.Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, […]

Вести

Расправиите продолжуваат: Поранешни пратеници на СДСМ одбиваат да дадат глас за листите на Заев

Мухиќ на листа, на било која и каква листа на СДСМ,  живот ќе дадам, ама глас не давам! Срамота и грев е мене или и било кој/а друг/а од  социјалдемократското […]