Ознака: адолф хитлер

Вести

Адолф Хитлер победи на локални избори во Намибија

Именуван во чест на поранешниот германски лидер, Унона Адолф Хитлер освои мнозинство од гласовите и освои место во советот на регионот Ошана. Во интервју за германски Bild, намибискиот Хитлер вели […]

Занимливости

Свилените гаќички на љубовницата на Хитлер продадени на аукција: Да не претерале со цената?

Аукцијата е организирана во 70-тите години откако американски војник од Втората светска војна ги понел дома како сувенир.Свилените гаќички со розова боја, украсени со чипки, ги носела Ева Браун за […]

Контроверзни фајлови

Сите мислеа дека Хитлер е мртов, но се појавија слики што го покажаа спротивното

Се чини дека се уште е актуелна теоријата дека германскиот диктатор не загинал тогаш кога ни е кажано.Во 1944 година, препознатливите мустаќи, залижаната коса и манијакалниот поглед на Хитлер исчезнаа […]

Вести

Напаѓачот од Минхен се гордеел што е роден на истиот ден со Хитлер

Германското момче со иранско потекло кое минатата недела во шопинг центар во Минхен уби девет лица, бил десничарски екстремист, занесен од Хитлер, и истиот ги мразел Турците и Арапите, пишува […]

Контроверзни фајлови

КОНЕЧНО ДОКАЖАНО: Хитлер не се самоубил, туку избегал и умрел од старост!

Иако официјално се знае дека Хитлер и неговата жена Ева Браун се самоубиле за да не ги фатат, освен недостатокот на факти, и најновите детални истражувања сега потврдуваат дека тие […]