Ознака: Адриатик Лала

Вести

Лала: Притисоците на американскиот амбасадор се типично соросоидни

Албанскиот државен обвинител Адриатик Лала вчера влезе во остар вербален судир со амбасадорот на САД во Тирана, Доналд Лу, кој го обвинил за попречување на реформата на правосудниот систем, која […]