Ознака: Адријана Алачки

Сцена

Горан забранува Адријана да го користи презимето Алачки

После цели седум години од разводот кој беше прилицно медиумски неинтересен, се чини дека кај некогашната брачна двојка Алачки се распалија искри на нетрпеливост. Тоа го потврди лично познатиот композитор, […]

Сцена

Фото: ОРИГИНАЛНО: Погледнете каков подарок доби Адријана Алачки за роденден

Најубавиот подарок Алачки го доби од својата ќерка и внука..Адриана Алачки го прослави својот роденден на 5-ти јуни, а за таа пригода на социјалните мрежи доби лавина од честитки и коментари. Но, […]