Ознака: ад-хок комисија

Вести

Ефтов: Петтиот член на ад-хок телото на списокот на свои донатори ги има Сорос и УСАИД

Новинарот Васко Ефтов во синоќешнoто издание на „Во Центар“, во разговор со Алберт Муслиу откри дека Љузим Азири, 5-тиот член во ад-хок телото е член на граѓанската организација на Алберт […]

Вести

Петрит Сарачини предложен за 5. член во ад хок телото за медиуми од страна на член на СДСМ

Вкупно 9 кандидати се во игра за 5тото отворено место во ад хок телото за мониторинг на медиумите.Станува збор за следните кандидати: Сефер Тахири Бесмира Ејупи Илир Ајдини Ајат Реџепи […]

Вести

Ад хок телото со повик за пријавување за петтиот член

Членовите на новоформираната Привремена комисија за следење на медиумското претставување денеска првпат се состанаа во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, на која бил договорен начинот на кој ќе […]

Вести

СДСМ БЕЗ ОДГОВОР за тоа по кои критериуми ќе го избере претставникот за ад-хок комисијата

Зоран Заев молчи, а СДСМ одбива да одговори пред јавноста по кои критериуми ќе го избере претставникот во ад хок телото кое треба да ги мониторира медиумите пред изборите.Дел од медиумите објавија […]

Вести

СДСМ молчи и одбива да и каже на јавноста по кои критериуми ќе се селектираат партиските членови во ад хок телото

Ќе ги избира ли лидерот на СДСМ Зоран Заев партиските цензори? СДСМ молчи и одбива да и каже на јавноста по кои критериуми ќе се селектираат партиските членови во ад […]