Ознака: АЕРОДРОМИ

Вести

Од 1 јули повторно летови на аеродромите во Скопје и Охрид

Врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести, Владата на денешната 72-ра седница донесе одлука од петок, 26 јуни 2020 година, целосно да бидат отворени сите гранични премини за […]

Вести

Предупредување за можни напади на аеродроми и нуклеарки во Британија

Аеродромите и нуклеарните централи во Велика Британија добиле наредба за преземање зајакнати безбедносни мерки поради опасност од терористички напади, објави денеска лондонскиот весник „Телеграф“.Според весникот, британските разузнавачки служби имаат сознанија […]