Ознака: Аеродромот „Никола Тесла“

Балкан

Се затвора аеродромот во Белград

Аеродромот „Никола Тесла“ во Белград попладнево се затвора за меѓународен сообраќај, јавува Танјуг. Српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ ќе ја разгледаат можноста за затворање на границата за […]