Ознака: аеродром „Александар Велики“

Вести

Aпсење на скопскиот аеродром

Синоќа во 23:15 часот на Граничен премин аеродром „Александар Велики“ Скопје, при пасошка контрола било констатирано дека лицето И.Л. (28) од Струга се наоѓа на стоп листата со мерка „А” […]

Вести

На скопскиот аеродром “Александар Велики“ запленети 20.000 евра

Во два одвоени случаи царинските службеници на скопскиот аеродром “Александар Велики“ заплениле 155.000 дански круни (околу 20.000 евра), 11.000 швајцарски франци и 1.400 евра.Во првиот случај станува збор за рачен […]

Вести

ВИДЕО: 3D анимација од падот на авионот во велешко

Приватен авион со германски национални ознаки кој превезувал шест патници исчезнал од радарот на Контролата на летање на скопскиот аеродром „Александар Велики“, на 10 километри од влезно-излезната писта.Министерството за внатрешни […]