Ознака: аеродром Ататурк

Вести

Приватен авион излета од пистата на истанбулскиот аеродром „Ататурк“

Мал приватен авион вечерва излета од пистата на истанбулскиот аердром „Ататурк“, по што се запали, јави турската агенција Анадолија.Засега нема информации за жртви, како ни за бројот на патниците во […]

Вести

Уапсени 336 лица, има 60 мртви по воениот пуч во Турција

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган беше вратен во Истанбул при што изјави дека Владата ја вратила ситуацијата под контрола, откако војска се обиде да изврши државен удар.Најмалку 336 лица се […]

Вести

Наводен обид за атентат на Ердоган

Голема експлозија одкена на истанбулскиот аеродром „Ататурк“ за време на слетувањето на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, пренесува „Спутник“.CNN Turk објави дека авионот на Ердоган слетал ноќва околу 2:30 часот […]

Вести

Ердоган: Ниедна сила не е над волјата на народот

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се појави пред бројните поддржувачи на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул.АФП јавува дека на аеродромот Ердоган го дочекале стотици лица. Турската ТВ Фокс во меѓувреме објави […]

Вести

Прва фотографија на еден од терористите во Истанбул!

Припадниците на Управата за борба против тероризам на Турција објавија фотографија на еден од наводните терористи. Фотографијата ја снимила една од камерите на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул.Терористот го препознале по […]

Вести

НАЈПОТРЕСНАТА ФОТОГРАФИЈА од масакрот во Истанбул поради која плаче цел свет!

Масакрот на истанбулскиот аеродром Ататурк, се случи вчера вечер околу 21 часот по локално време.Корисник на Твитер забележи ужасен момент во кој човек носи тешко рането дете во експлозијата. Фотографијата […]