Ознака: аеродром

Балкан

Словенија ги отвори аеродромите

По повеќе од два месеца Словенија повторно ги отвори меѓународните аеродроми. На аеродромите во Љубљана, Марибор и Порторож од утрово се дозволени интернационални летови од земјите членки на Европската унија, […]

Свет

Драма на аеродром во Амстердам, се судриле два авиона

На аеродром во Амстердам се случил инцидент во кој се судриле два патнички авиона. Засега нема информации за причинетата штета или евентуални жртви. Крилото на авион на компанијата EasyJet Airbus A320 […]

Македонија

Авионот со градоначалникот на Охрид не можел да слета во Скопје, па морал во Истанбул

Авионот од Истанбул кој синоќа требаше да слета на аеродромот во Скопје се вратил назад во Турција заради немање услови да слета на скопскиот аеродром, дознава “Скопје1.мк“. Авионот направил неколку […]

Вести

Бесплатен превоз до скопски аеродром за пречекот на ракометарите

ЈСП Скопје ќе обезбеди два двокатни автобуси за организираниот пречек на ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје. -Ги информираме заинтересираните граѓани кои немаат превоз, а сакаат да ги пречекаат […]

Сцена

Брена ограбена на аеродром- куферот полн со пари кои ги земала од хонорар никаде го нема!

Фолк ѕвездата Лепа Брена по одморот во Германија доживеала вистински пекол откако при враќањето во родниот Белград и бил украден куферот полн со пари. Кога пејачката стигнала на белградскиот аеродром […]

Македонија

За Пендаровски Аеродром е поголем Центар од Центарот

Следејќи ги стапките на својот шеф, премиерот Заев на вчерашната трибина во Аеродром, Стево Пендаровски со нов гаф. Откако за Пендаровски македонскиот народ беше стока, сега граѓаните од Аеродром се […]