Ознака: азаренка

Останати спортови

Азаренка се повлече од турнирот во Доха

Викторија Азаренка се повлече од ВТА турнирот во Дубаи поради повреда на стапалото.Белоруската тенисерка, која во понеделникот ја загуби првата позиција на ВТА листата, со повредата се здобила минатата недела, […]