Ознака: Азербејџан

Балкан

Црна Гора ги отвори границите за Зимбабве и Азербејџан, но не и за Македонија

Владата на Црна Гора денеска го прошири списокот за уште 10 држави од кои граѓаните ќе може да влегуваат во земјата без никакви ограничувања, но ниту на оваа најнова ревидирана […]

Вести

Иванов во Азербејџан оствари средба со претседателот на Република Албанија, г. Бујар Нишани.

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска во Баку, Азербејџан,  оствари билатерална средба со претседателот на Република Албанија, г. Бујар Нишани.Двајцата претседатели на средбата разговараа за односите меѓу двете […]