Ознака: азилот на Груевски

Вести Свет

Процедурата за азил на Груевски е почната

Во телефонски разговор на иницијатива на министерот за надворешни работи, Никола Димитров унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто потврдил дека поранешниот премиер Никола Груевски поднел барање за азил и дека […]