Ознака: азренка

Останати спортови

Шарапова ја мина Азаренка на ВТА листата

Завршувањето на Мастерс турнирот во Индијан Велс, донесе неколку промени меѓу најдобрите 10 тенисерки на ВТА листата.Марија Шарапова која ја освои титулата се искачи на второто место, прескокнувајќи ја Викторија […]