Ознака: аирлаинс

Економија

Се спојуваат American Airlines и US Airways

Американските авиопревозници American Airlines и US Airways планираат да ја формираат една од најголемите светски воздухопловни компании, пренесуваат во четвртокот бројни светски медиуми.Управите на двете компании, според бројни неименувани извори, […]