Ознака: акарантин

Вести

Цела Италија во карантин – 60 милиони луѓе во изолација

Италија воведе најстроги мерки за заштита од коронавирусот. Премиерот Џузепе Конте вечерва најави дека цела држава ќе биде „црвена зона“ поради драматичниот раст на заразени од коронавирусот. Тој најави забрана […]