Ознака: Акин Озтурк

Вести

Генералот Озтурк призна дека учествувал во пучот

Поранешниот командант на турското воено воздухопловство, генерал Акин Озтурк признал пред обвинители дека имал улога во организирање на обидот за државен удар во Турција, јави Анадолија.Озтурк беше приведен на 16 […]