Ознака: Ако влезат

Балкан Вести

Ако влезат, ќе им го срамниме островот со земја, предупредува Грција

Како што пренесува „Танјуг“ началникот на генералштабот на грчката војска Евенгелосос Апостолакис ја предупреди Турција дека Грција одлучно ќе одговори во случај на „ескалација на турските проокации“. На средбата со […]