Ознака: ако ги нападнат

Вести Свет

Трамп со предупредување до Анкара ги штити Курдите во Сирија

Претседателот на САД, Доналд Трамп предупреди дека САД “економски ќе ја уништат Турција“ доколку Анкара ги нападне курдските сили во Сирија. Турција, пак, се закани дека ќе ги нападне овие […]