Ознака: ако избегаат

Македонија

Русковска: Ако избегаат Вељаноски и Димовски нека му ја мисли  Собранието 

Обвинителката Вилма Русковска нема да бара од полицијата да ги следи Трајко Вељаноски и Љупчо Димовски на кои Собранието не им го одзема имунитетот. За ТВ “Телма“ таа изјави дека ако […]