Ознака: ако има докази

Македонија

Јовески: Aко има докази и за други лица ќе биде покрената постапка

Јавниот обвинител Љубомир Јовески во врска со случајот што вчера го отвори ОЈО против Боки 13, најави проширување и за други лица доколку бидат обезбедени докази. – Обвинителството е определено […]