Ознака: ако мислиш дека

Македонија

Ако мислиш дека некој те следи пријави во полиција, му порача МВР на Пендаровски

Стево Пендаровски не пријавил во полиција дека бил следен од тајни служби блиски до опозицијата. Од МВР за Press24 велат дека таква пријава не добиле и дека очекуваат, доколку Пендаровски […]