Ознака: Акрополис

Црна хроника

Изгоре жив издавачот на грчкиот весник Акрополис

Издавачот на грчкиот крајнодесничарски весник „Акрополис“, Панајотис Маврикос, под сè уште неразјаснети околности жив изгоре во својот автомобил.Инцидентот се случил на обиколница кај Атина, откако неговиот џип „порше кајен“, од […]