Ознака: Аксел Рејмон

Македонија

Французинот Рејмон по втор пат победи на Охридскиот маратон

Актуелниот светски првак, Французинот Аксел Рејмон победи на Ултра маратонот на 25 километри, што вчера се одржа на Охридското Езеро. Ова е негов втор триумф во Охрид, откако победи и на […]