Ознака: аксел фишер

Вести

Аксел Фишер: Со идната Влада на чело со Груевски заедно ќе се бориме за доближување на Македонија кон ЕУ и НАТО

Дојдов денеска од Германијa, Берлин за да ги поддржам моите пријатели од ВМРО-ДПМНЕ, носителот на изборната единица 3 Илија Димовски, техничкиот премиер Емил Димитриев, како и водачот на ВМРО-ДПМНЕ Никола […]

Вести

Фишер: Груевски ќе биде претседател на новата Влада, а ВМРО-ДПМНЕ мнозинство во Парламентот

-Дојдов денеска од Германија за да ги поддржам моите пријатели од ВМРО-ДПМНЕ како и водачот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој што сум сигурен дека ќе биде следниот претседател на новата […]

Вести

Груевски во Германија со интензивна агенда: За три дена 15 средби со политичари, министри од владата на Меркел, државни секретари, пратеници од Бундестагот

Делегација на ВМРО – ДПМНЕ предводена од претседателот на партијата Никола Груевски во изминатите три дена оствари посета на Берлин, каде беа остварени повеќе средби со германски политички и стопански […]

Вести

Груевски на средба со шефот на ЕПП и со германскиот министер за економија

Партиската делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Никола Груевски денеска имаше средби со претставници од политичкиот живот на Германија, пренесе МИА.Груевски претпладнето оствари средба со федералниот министер за економија на […]