Ознака: актери од турските серии

Сцена

Ова е вистинската причина зошто ќе ја нема Ѓулсерен во наредните епизоди на „Парампарче“

Деновиве во регионалните и домашните медиуми кружи веста дека постои војна меѓу Еркан Петекаја и Нургул Јесличај односно Џихан и Ѓулсерен.Бидејќи ликот на Ѓулсерен ќе биде убиен во 52-та епизода, […]

Сцена

ФОТО: Убавата Хазал од Парампарче „заљубена до уши“ во приватниот живот: Еве како изгледа нејзиното момче!

Алина Боз, девојката која ја запознавме како Хазал во хит серијата „Парампарче“ исто како и својата колешка од серијата, Џансу, стои од