Ознака: актерката

Црна хроника

Актерката Билјана Беличанец пронајдена мртва

Познатата актерка и поранешна градоначалничка на Општина Кисела Водa, Билјана Беличанец вечерва е пронајдена мртва, пренесува СДК. мк официјални онформации од МВР. Смртта ја пријавил член на семејството околу 22:40. […]