Ознака: актерство

Љубов и секс

Џорџ Клуни се опростува од актерската кариера

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни, во интервју за Sunday Times изјавил дека актерството не му е повеќе приоритет и дека привремено ќе направи пауза од оваа професија.“Видете, долго сум во […]