Ознака: актер на европа

Култура

Заврши фестивалот „Актер на Европа 2016“ во Ресен

Со изведбата на театарската претстава „Госпоѓа Јулија“ во изведба на Театар Фабрика од Македонија синоќа во ресенскиот сарај заврши 14-от Интернационален театарски фестивал Актерот на Европа.Со одлука на жирито во […]