Ознака: актер

Црна хроника

Регионот во шок: Почина млад актер на 27-годишна возраст

Денес на само 27-годишна возраст почина хрватскиот актер Роберт Будак, чиј матичен дом беше хрватскиот театар. Минатата година прерано починатиот актер бил и награден за своите актерски способности. Зад себе во огромен […]

Вести

Почина Марко Николиќ, најпознат кај нас по серијата „Бољи живот“

Почина Марко Николиќ, најпознат кај нас по серијата „Бољи живот“. Беше роден во 1946 година. Дипломира на Академијата за театар, филм, радио и телевизија во Белград. Оствари бројни ТВ- улоги, […]

Сцена

Почина легендарниот холивудски актер

Легендарниот американски актер, Берт Рејнолдс кој во 70-ти и 80-ти години уживаше огромна популарност во САД, починал денеска на 82-годишна возраст во Флорида. Неговите преставници за медиумите ја потврдиле тажната […]

Сцена

Уапсен познат актер

Американскиот актер Винс Вон е приведен во близина на Лос Анџелес поради возење во алкохолизирана состојба. Актерот бил приведен при рутинска контрола на неговото возило, а освен за возењето во […]

Сцена

Најпосакуваниот хрватски актер во врска со 16 години помлада девојка

Хрватскиот актер, 36 годишниот Иван Херцег кој веќе со години важи за еден од најпосакуваните ергени во регионот, по гласините за новата љубов се појави во јавност со својата девојка, […]

Вести

Почина славниот македонски актер

Почина Салаетин Билал (76), македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец од турска националност кој играше во повеќето филмови на најпознатите македонски режисери – Милчо Манчевски, Столе Попов, Дарко Митревски. Во […]

Сцена

Познат млад актер изврши самоубиство

Бред Буфанда, кој ја толкуваше улогата на Феликс Тумбс во популарната американска серија „Veronica Mars“, изврши самоубиство на 34 – годишна возраст.„Потполно сме скршени. Беше исклучително талентиран млад актер и […]

Сцена

Легендарниот актер повеќе не личи на себе!

Легендарниот актер Џек Николсон, наводно бил на операција за стеснување на желудникот поради вишокот на килограми кои во последно време почнаа да му го загрозуваат животот.Актерот е „уловен“ на утакмица, […]

Сцена

Познат млад американски актер изврши самоубиство

Бред Буфанда, кој ја толкуваше улогата на Феликс Тумбс во популарната американска серија „Veronica Mars“, изврши самоубиство на 34 – годишна возраст.„Потполно сме скршени. Беше исклучително талентиран млад актер и […]

Занимливости

Неверојатно: Бил протеран од една земја бидејќи бил премногу убав!

Омар Боркан е манекен, фотограф, актер и поет од Дубаи, чие име станало познато на широката јавност кога пред три години бил депортиран од Саудиска Арабија, бидејќи бил премногу убав.Ова […]