Ознака: актер

Сцена

Почина еден од најпознатите српски актери

Познатиот српски актер и комичар Богољуб Митиќ – Ѓоша ненадејано почина утрово, како последициа на срцев удар, јавија српските медиуми.Четириест и деветгодишниот Митиќ се прослави со улогата на Ѓоша во […]

Живот

Почина актерот Мигуел Ферер

Актерот Мигуел Ферер почина во четвртокот по борбата со рак на грлото, објави „C-B-S“. Ферер беше најпознат по улограта во серијата „NCIS: Los Angeles“.  – Актерот Ферер ја загуби битката […]

Фото

ФОТО: Во серијата „Тоскана“ глуми негативец, а погледнете како изгледа Едуардо во приватниот живот!

Во италијанаската серија „Тоскана“ која периодов се емитува на телевизија Сител актерот Едуардо го привлече целото внимание на женскиот

Сцена

Драган Николиќ го открил пред неколку години НАЈГОЛЕМОТО понижување кое го „спуштило“ на земја

Легендарниот српски актер Драган Николиќ, пред неколку години дал интервју за домашните медиуми и ја раскажал својата интересна животна приказна. Николиќ, тогаш открил дека еднаш во животот се исплашил толку […]

Сцена

Откриена ГОЛЕМА тајна! Еве зошто ќерката на Роберт де Ниро носи…

Славниот актер Роберт де Ниро го заврши првиот ден од викендот во својата посета во Босна и Херцеговина на овогодинешниот Сараево Филм Фестивал. Де Ниро го примил Почесното Срце на […]