Ознака: актер

Сцена

Почина актер кој играше во најкултниот филм на сите времиња

Британскиот актер Кени Бејкер, кој во шест филмови „Војна на ѕвездите“ ја играше улогата на роботот „Р2-Д2“, почина во 82 година од животот по долго боледување, соопштија членови на неговото […]

Сцена

Татко ми се уби кога дозна дека сум ГЕЈ! Поресна исповед на познат актер!

Колтон Хејнс поради  својата сексуална ориентација  минал низ  вистински пекол, а како  што вели му  требало многу  сила за јавно да признае дека е хомосексуалец.Актерот Колтон Хејнс (28), ѕвездата  на […]

Балкан

Таткото на починатиот актер открива: Пред смртта ми рече дека…

Михаил Заверла, актерот кој во петокот изутрина ненадејно починал во парк на Кошутњак, бил разведен една година, а скоро сето време го поминувал со 4 годишната ќеркичка.Ова го раскажал Милорад […]

Балкан

Српски актер пронајден мртов

Познатиот актер Михајло Заверла е пронајден мртов на клупа во Белград. Според податоците на српски Курир, 43-годишниот актер бил пронајден вчера рано наутро на клупа во парк.Семејството не нашло никаква порака ниту […]

Сцена

ЛЕГЕНДАРНИОТ актер објави тажна вест: „Нашата преубава ќерка ја изгуби битката со ракот“

Тажната вест ја објавил на друштвените мрежи.Легендарниот актер, Роџер Мур, ја изгубил својата сакана ќерка Кристин (47), која долго се борела со оваа страшна болест. Некогашниот Џејмс Бонд, тажната вест […]

Сцена

Јунакот од „Сам Дома“ конечно проговори за гласините дека зема хероин

Меколи Калкин конечно се отвори по повод гласините за зависноста од дрога во чија сенка беше со години.Во реткото интервју, поранешната мегаѕвезда изјави дека јавноста „не треба по секоја цена […]

Сцена

Те гледавме и учевме од тебе – Тони Михајловски со емотивна порака до својот прерано починат колега

Актерот Тони Михаиловски на социјалната мрежа Фејсбук упати емотивна порака до својот прерано починат колега Ненад Стојановски. Стојановски беше еден од најпознатите актери во Македонија играше во голем број на театарски […]