Ознака: активисти

Вести

Мизеријата продолжува: Активистите на СДСМ и понатаму се потсмеваат со настраданите во поплавите

Членовите и активисти на опозициската СДСМ и претставници на таканaречената „Шарена револуција“ не престануваат да се потсмеваат со катастрофалното невреме кое гo зафати Скопје и ги понижуваат настраданите.Еден од активистите […]

Вести

Активисти на СДСМ ги нападнаа студентите!

Активистите на сдсмовскиот пленум со пцости, навреди и физички напади врз студентите кои се дел од изборниот процес. Нивното насилно однесување ги надмина границите.Нивната агенда цел ден беше да го […]

Вести

Александар Николоски: По 18 јуни платените активисти на СДСМ ќе уживаат на егзотични плажи!

Пратеникот и Меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ,  Александар Николоски беше гостин во вчерашната  емисија  „Пулт“ на Радио Слободна Македонија, во која зборуваше за актуелните состојби во државата, наметнатата политичка криза од […]

Вести

Активистите на шарената револуција ги разгневија возачите

Денеска беа блокирани крстосниците кај Црвениот крст, Судската палата и Соборниот храм. Нејасно е дали демонстрантите и во наредните денови ќе се решат на ваков чекор, кој во секој случај […]