Ознака: активни случаи

Балкан

Црна Гора има најмногу активни случаи по глава на жител во регионот, веднаш зад неа е Македонија

Откако црногорскиот Институт за јавно здравје ги внесе резултатите од 2.000 тестови кои се направени претходно поради малиот капацитет на лабораторијата во Црна Гора, таа стана земја со најголем број […]

Вести

Активни 2.735 случаи на коронавирус во земјава, асимптоматската трансмисија една од најголемите слабости

Во земјава се активни 2.735 случаи на заболени со Ковид-19, од кои најголем број се во Скопје, односно 1.593. Во главниот град заклучно со вчера најмногу активни случаи има во […]