Ознака: активности

Живот

Кои активности надвор се најризични за заразување со коронавирус?

Државите низ светот ги укинуваат мерките за заштита од коронавирус и полека се враќаат „во нормала“. Многу луѓе повторно имаат можност да одат во ресторан, кафуле или бар. Но секоја […]

Сцена

Лепа Брена откри како го поминува времето во изолација и ги изненади сите: После 40 години има време за оваа работа!

Српската пејачка Лепа Брена раскажа како го поминува своето време во изолација и вели дека после подолго време се посветила на себе си. Брена за српските медиуми рекла дека после […]

Живот

Забавни активности што може да ги правите со децата во самоизолација

Додека се во сила мерките за заштита од корона вирусот, меѓу кои распуштањето на градинките и училиштата и самоизолацијата, поминете го времето со децата дома на најкреативен начин што можете. […]

Занимливости

Летни активности кои согоруваат 300 калории за 30 минути

За време на летото е навистина тешко да се одржи рутината на вежбање. Високите температури ја одземаат целата енергија, па вежбањето на справи е уште понапорно. Летни активности кои согоруваат […]

Живот

Наместо да гледате телевизија, правете ги овие 10 нешта откако ќе се вратите од работа

По неколку напорни состаноци, викања од шефот и сообраќаен метеж, сигурно едвај чекате да стигнете дома и да седнете пред телевизор. Можеби ќе ја пуштите омилената серија, а можеби со […]

Вести

Скопје го одбележува 13 Ноември – Денот на ослободувањето

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје.По тој повод, градоначалникот Коце Трајановски ќе се сретне со претставници на […]