Ознака: акти

Вести

Од двата обвинителни акти кои ги подигна Катица, еден вратен поради правна неписменост!

Поради процесни пропусти, Основниот суд Скопје 1 го врати назад првиот обвинителен предлог на СЈО против седуммината вработени во УБК. Ваквата правна неписменост на СЈО е само уште еден во […]